Köszönjük, hogy időt fordított oldalunkra. Hírlevelünkre feliratkozva előzetesen is igénybe veheti ajánlatainkat.

Fizessen BANKKÁRTYÁVAL és INGYENES KISZÁLLÍTÁST kap!
Fizessen BANKKÁRTYÁVAL és INGYENES KISZÁLLÍTÁST kap!
View all articles

A ruhák találtatása a cipőhöz - a hibátlan öltözék titkai, hogy mindig divatban legyél!

A ruhák találtatása a cipőhöz - a hibátlan öltözék titkai, hogy mindig divatban legyél!

 

Tartalom

1. Cipő és ruha találtatás: a megfelelő cipő és ruha típusa

2. A ruhához illő cipő: megfelelő típusú cipő és ruha

2.1. A ruhákhoz illő cipők: sötét árnyalatok

2.2. Hogyan illesszük a cipőket a ruhákhoz helyesen: világos színek

2.3. Milyen cipőt válasszunk a nyomtatásos ruhákhoz?

3. Hasznos tippek és trükkök a tökéletesen illeszkedő öltözékhez

 

Több mint 70 évvel ezelőtt Marilyn Monroe, a 20. századi filmművészet, zene, divat és társadalmi élet egyik ikonikus alakja egyik emlékezetes dalában azt mondta, hogy a gyémánt a nő legjobb barátja. Nos, egyesek ellentmondnak a díva szavainak és azt állítják, hogy a cipő valójában a nő legjobb barátja.

A világ első cipőinek története a bronzkor előtti időkre emlékeztet vissza. Hogy megvédjék a cipőjüket és a talpukat a hidegtől a nedvességtől és az esetleges sérülésektől, az emberek fakéregből, bőrből vagy szövetből kezdtek lábbelit készíteni. Idővel a lábbelik készítésének módja gyökeresen megváltozott, és a cipők primitív lábtakaróból lassan összetett és esztétikailag jelentős ruhadarabbá fejlődtek.

 

 

 

A cipők minden nő életében fontos szerepet játszanak és ez nem csak a lábak védelméről szól, hanem arról a stilisztikai igényről is, hogy az egész ruhát ideális módon kiegészítsék. Mivel sosem lehet elég cipő a szekrényben, az egyik legnagyobb probléma a tökéletes nappali vagy esti öltözék kiválasztásakor nyilvánvalóan az, hogy a ruháidhoz illeszkedjenek. A ruhák esetében a megfelelő cipő kiválasztásának dilemmája még nagyobb, és a nők leginkább attól félnek, hogy hibáznak és rossz cipőt választanak.

A cipő anyagának formája, színe, mintázata és textúrája határozza meg, hogy az öltözék és ezáltal a nő megjelenése kifogástalan vagy katasztrofális lesz-e. Aki a divat és a szépség iránt szenvedélyesen rajong az tudja, hogy nem minden női cipő illik minden ruhához. 

A két ruházati elem közötti tökéletes egyensúly megtalálása néhány jól bevált kritériumon alapul, amelyeket a divatszakértők gondosan átgondoltak. A tökéletes cipő és ruhakombináció érdekében tehát a legjobb, ha követi a divatszakértők ajánlásait.

 

 

Olvass továbbra is néhány értékes tippet, hogyan válaszd ki a tökéletes cipőt a ruhádhoz!

1. A cipő és ruha párosítása: a megfelelő cipő és ruha típusa

 

    
 

Az elegáns cipők egyik típusa, amely különösen alkalmas az elegáns öltözködési stílusokhoz, a híres tűsarkú vagy Stilleto cipők. Ezt a 2,5 cm és 25 cm közötti magasságú,  vékony sarokkal rendelkező cipőtípust egy francia tervező alkotta meg több mint 100 évvel ezelőtt de az 1940-es években vált divatossá. A cipő neve a vékony, magas sarok formájából ered. A "stiletto" szó az olasz nyelvből származik,  a sarok formájának leírására társították ehhez a lábbelitípushoz. Eredetileg a tűsarkú cipő belsejében fém cső volt, amely egy acélhoz hasonló szilárd ötvözetből készült. Idővel, mivel az ilyen típusú cipők tömeggyártására volt szükség, a fémet felváltották más szilárd anyagokkal, amelyeket egyszerűen fémbevonattal láttak el. Speciális formájuknak köszönhetően a tűsarkú cipők a láb megnyúlásának és karcsúsításának benyomását keltik, így karcsúbb és ezáltal vonzóbb sziluett illúzióját keltik. A tűsarkú cipők jól illenek a hosszú, egyenes, elegáns vagy szűkített ruhákhoz. Ezt a cipőtípust miniruhával viselni sem baj, de ez a lehetőség csak a merészebb nők számára alkalmas, mivel ezt a kombinációt a múltban a fétisekkel társítottákt a sarokmagasság és a forma rendkívül érzéki árnyalata miatt.

 


 

  •     

 

    
A 10 cm-nél magasabb sarokkal rendelkező, elöl kivágott cipők eleganciát kölcsönöznek az öltözéknek, ha olyan ruhákkal viselik, amelyek nem teljesen fedik a lábat, illetve középhosszú vagy miniruhákkal. A divatvilágban peep-toe cipőként ismert (a lábujjakat láthatóvá tevő kivágás miatt), és Európában több mint 200 évvel ezelőtt, a francia forradalom után jelent meg. Az akkoriban divatos neoklasszikus stílus arra ösztönözte a nőket, hogy a görög mitológia istennőinek szandáljához hasonló lábbeliket viseljenek, amelyekben a lábujjak szabadon maradnak. E cipők rövidebb sarkú változata az 1940-es évek elején vált rendkívül népszerűvé az Egyesült Államokban. A peep-toe cipő az elegancia és az érzékiség klasszikus, időtlen példája.

 

  •     

 

    
 

A vastag sarkú cipők nem csak rendkívül elegánsak és mind a nappali, mind az esti öltözéknek előkelő megjelenést kölcsönöznek, hanem nagyon kényelmesek és praktikusak is a különböző alkalmakra. A sarok vastagsága, amely modelltől függően 3 cm és 5 cm között változik, segít a testsúly egyenletes elosztásában, ami további kényelmet és stabilitást jelent. Ez a fajta cipő jól illik a hosszú, egyenes vagy szűkített ruhákhoz.

 

 


 

  •     

 

    

 

  •     

 

A hideg évszakban a magassarkú bokacsizma tökéletes választás, ha nőies és divatos öltözékre van szükség. Függetlenül attól, hogy milyen a kialakításuk van -  cipzár, szegecs, pánt vagy fűző, ha vastag sarokkal rendelkeznek, tökéletesen illenek az A-vonalú ruhákhoz, amelyeknek jól körülhatárolt a derekuk. A mini és midi ruhákhoz és szoknyákhoz a legjobb a vékony sarkú bokacsizma. 

 


 

  •     

 

 

 

A csizma az év hűvösebb hónapjaiban is ideális választás alkalmi vagy kifinomultabb öltözékekhez. A csizma ötlete abból az igényből fakadt, hogy a láb alsó részét, a bokától a térdig terjedő területet meg kell védeni a hidegtől és a nedvességtől. Ebben az értelemben Kr. e. 1000 körül az, amit ma csizmának nevezünk, akkoriban egyfajta lábszárvédő volt, amelyet cipővel vagy szandállal viseltek. Fokozatosan az emberek elkezdték a lábszárvédőt a cipőhöz kapcsolni és így alakult ki a csizma. A magassarkú , fél  bokáig érő, vékony sarkú modellek kiemelik a láb szépségét, ha ingruhával viselik. A mini szoknyák  esetében a térdnél magasabb csizmát, például harisnyás csizmát kell választani.

 


 

  •     

2. Cipő és ruha színe: hogyan kell helyesen illeszteni

 

Az egyik legfontosabb dolog, amit szem előtt kell tartanod ha azt szeretnéd, hogy a ruhád esztétikailag kifogástalan legyen, az a  szín. Az anyag textúráján, a választott ruha mintáján és szabásán, valamint a kiegészítőkön túlmenően érdemes odafigyelni a ruhák és cipők színpalettájára és árnyalatainak kombinációjára. Hogyan kombinálhatod helyesen a színeket, hogy megteremtsd a keresett vizuális öltözeti egyensúlyt?

 

 

2.1. A ruhákhoz illő cipők: sötét árnyalatok

A színek összehangolása nem is olyan nehéz, ha tiszteletben tartod a divatvilág legfontosabb esztétikai elvét, az egyszerűséget. Ahogyan a természetben, ahol a harmónia a részletek halmozásából ered amelyek úgy vannak összerakva, hogy a végső kép épp olyan egyszerű mint amilyen gyönyörű, úgy a divatban is a ruhák és cipők színeinek keverését logikus módon kell végezni.

A sötét színeket kontrasztos árnyalatokkal kell kiemelni, amelyek kiemelik és ragyogóvá teszik őket. Az erős piros, sötétsárga vagy lila árnyalatú ruhák, valamint a sötétkék ruhák tökéletesen illenek a sötétszürke cipőkhöz. Egy pár fehér cipő szintén jól kiegészíti ezeket a színeket. A barna lábbelik és az összetéveszthetetlen fekete cipők a zöld, a cseresznye, a türkiz, a bordó és a sötétkék árnyalataiban pompázó öltözékeket dobják fel.

 

 

A fekete ruha és a piros cipő klasszikus kombinációja mindig aktuális lesz, és a nagy divatházak tervezői is elfogadják. Arról nem is beszélve, hogy ez a keverék milyen sok alkalomra és eseményre alkalmas.

 

 

A kék cipők, bokacsizmák vagy sötétkék árnyalatú csizmák érdekes és merész választást jelentenek azok számára, akik szeretnének kitörni a névtelenségből és tökéletesen illenek az élénk színű ruhákhoz és öltözékekhez, például a fehér, sárga, fukszia vagy narancs színűekhez. Az olyan élénk színű lábbelik mint a bordó, a királylila, a kármin vagy a smaragdzöld sikeresen párosíthatók semleges színű ruhákkal (fekete, fehér, szürke, bézs stb.).

 

 

2.2. Hogyan hangold össze helyesen a cipőt a ruhával - világos árnyalatok

Az életerővel, optimizmussal és fénnyel teli világos színeknek szükségük van a pasztell árnyalatok melegségére, hogy elérjék az esztétikai egyensúly tökéletes állapotát.

Tehát a fehér ruhákhoz például választhat egy pár világos rózsaszín, lila, lime zöld, azúrkék vagy bézs színű cipőt. A fémes színű (arany, ezüst) cipőket vagy ruhákat gyakran viselik olyan eseményeken, ahol extravagánsabb, elegánsabb öltözékre van szükség. Ezért a stílus és a csillogás érdekében de anélkül, hogy az öltözék túl színes lenne, az ezüst tökéletesen illik a piroshoz, az indigóhoz, míg az arany jól működik a királykékkel, a bordó és a smaragdzölddel. Mindkettő egyformán jól illik a fekete fehérhez.

 

 

A sárga és a narancssárga kicsit merészebb és kontrasztos árnyalatokat igényel. Így például egy pár narancssárga cipő párosítható kék, fehér vagy barna ruhához de soha nem fog jól illeni egy lila vagy sötétzöld ruhához. Úgy mint egy sárga ruhán  sem fog jól mutatni egy pár fehér cipő de a kék lila vagy zöld cipővel ragyogóan fog mutatni.

 

 

2.3. Milyen cipőt válasszunk a nyomtatott ruhákhoz?

A divatvilágban különleges helyet foglalnak el a vadállati bőr utánzatokkal ellátott ruhák mint a  tigris, leopárd, gepárd, zebra vagy kígyó. Az állatmintás ruhatervezési stílus az Egyesült Államokban az 1960-as évek körül vált divatstílussá, a boho-chic, azaz a bohém divat korszakában amikor a fiatalok nonkonformista életmódját merész, egzotikus nyomatok tükrözték, amelyek teljesen eltértek az akkori ruházati stílustól  és kiegészítőktől. Az állatmintás ruhák választása luxust jelképez és mivel a legtöbb nyomat macskabőrt utánoz, ezeknek az állatoknak az eleganciájára, kecsességére és erejére utal. Mivel az ilyen mintákkal ellátott ruhák esztétikailag eléggé feltöltöttek, kiegyensúlyozottságra van szükség a kiegészítők összeállításánál. Ezért az állatmintás ruhákat  a drámai kombináció veszélye nélkül  olyan cipőkkel kell párosítani, amelyek színei a lehető legközelebb állnak a mintán található színekhez, azaz a fekete, a barna különböző árnyalatai, a fehér vagy a szürke különböző árnyalataihoz. Az extravagancia érdekében a tervezők az állatmintás és a piros cipő kombinációját is elfogadják.

 

3. Hasznos tippek és trükkök a tökéletesen illeszkedő öltözékhez

 

A cipők minden öltözék kulcsfontosságú elemei. Talán jelentéktelen elemnek tűnik de egy öltözék igazi értékét csak egy jól megválasztott cipővel lehet kihozni.

A ruhák kiválasztása után a legfontosabb trükk, hogy ne tévedj az ideális cipő kiválasztásakor, hogy figyelembe vedd az eseményt, amelyre viselni fogod a ruhát és azt, hogy mit akarsz közvetíteni mások felé az öltözködéseddel.

 

 

A merész, élénk, kissé vizuálisan felturbózott mintájú ruhákhoz (fodrok, flitterek, rojtok stb.) egyszerű de elegáns, semleges színű magassarkú cipők kellenek. 

Az egyszerű ruhákhoz viszont egy kicsit kifinomultabb modellú vagy feltűnő árnyalatú cipőre van szükség

A különböző mintás (pöttyös, csíkos, geometrikus formájú, virágos stb.), valamint a többszínű ruhákat mindig olyan  cipőhez kell illeszteni amelynek színe az egyik árnyalatban megtalálható.

A cipő színének illeszkednie kell az öltözék többi részéhezis , nem csak a ruhához. Igaz, hogy egyes nők régimódinak találják azt a szokást, hogy azonos színű cipőket és táskákat választanak, de ez mégiscsak ízlés kérdése. Ez a szokás egyáltaán nem elavult és a tervezők azt javasolják, hogy egy szín különböző árnyalatait válasszuk ha nem szeretnénk, hogy a táskánk és a cipőnk egyforma árnyalatú legyen.

A ruhák és cipők minél pontosabb illesztésének alapelvei tehát az egyensúlyról szólnak. Ha odafigyelsz az apró részletekre, a színekre az anyagok textúrájára, a kiegészítőkre és hagyod, hogy a körülötted lévő harmónia inspiráljon mindig sikerül tökéletes, kivételesen egymáshoz illő és nem utolsó sorban esztétikailag is különleges ruhát varázsolnod.

 

 

Képek forrása: shutterstock.com, pexels.com, pixabay.com

 

Post comment

Security code
    No comments yet